Aktuálně z kurzů Jdu běhat

03. 12. 2020 – Aktuality

Milá běžkyně,

máme radost, že jsme se společně v září rozběhli. Několik parádních fotek z tréninků najdeš tady.

Velkou radost nám/vám během přestávky dělaly pondělní online tréninky a novinka-online kurz. Dva ohlasy za všechny: "Moc děkuji za to, že jste mě udrželi v pohybu a v dobré náladě."

"Nikdy bych si nemyslela, že půjdu v zimě a ve tmě běhat. Díky, že jste mě přesvědčili. Mám novou super-schopnost, o které jsem předtím nevěděla :-)."

A ještě větší radost máme z toho, že se ještě před Vánoci stihneme rozběhnout znovu :) Prosíme, podívej se teď na nejaktuálnější info o restartovaných kurzech na jdubehat.cz/podzim20


No a jako každý rok na podzim a v zimě…

 • Zime už klepe na dveře, je chladno, někdy deštivo. Bonusem je ovšem lehký vzduch a méně lidí v našich parcích!
 • Jak se oblečeš a vybavíš na podzimní a zimní běh? Projdi si naše doporučení TADY.
 • Nezapomeň, že funkční oblečky, které teď nově pořídíš, využiješ i ve volném čase a ve svých dalších běžeckých letech.
 • Ve zkratce: vrstvit, hlava&ruce&nohy v teple a nebát se deště
 • Trenéři přizpůsobují tréninky počasí, důvěřuj jim.

Co ti doporučujeme si již teď pro sebe říct a na co se připravit:

 • “Pokud prší nebo je zima kolem nuly, na trénink jdu. Věnuji víc pozornosti dobře sbalené tašce. Beru si ručník a teplé převlečení na cestu domů.”
 • “Pokud se mi nechce kvůli počasí, překonám to a na trénink dorazím.”
 • “Pokud s prvním chladem zůstanu vevnitř až do dubna, tak tím svoji imunitu neposílím, ba naopak. A já chci imunitu posilovat. Nechci, aby na mě sednul kdejaký moribundus!”
 • “Z běhu v chladu a dešti nemocná nebudu. Ve skutečnosti běh v náročnějších podmínkách moje tělo i mysl posílí!”

Světla bude méně.

 • Tma je pro mnoho z nás náročnější, než chlad. Zkus strávit na sluníčku dost času přes den. I když pracuješ v kanceláři, zkus si udělat čas se alespoň 20 minut každý den projít venku.
 • V každém zázemí najdeš tzv erární čelovky. Velmi Tě však prosíme, aby sis ale pořídila a nosila vlastní čelovku. Můžeš jí pořídit za 100 až 300 Kč. Bude Ti skvěle sedět, a využiješ jí i jindy: například je dobré čelovku vozit v autě nebo jí mít po ruce v domácnosti.

My jako Jdu běhat jsme odhodlaní běhat stále. S trochou nadsázky: Věříme, že díky běhání venku na čerstvém vzduchu jsme fit. A že pokud běhat přestaneme, tak tím spíš na nás vleze kdejaká nemoc :)

Držíme palce, ať ti i zimní běhání přináší radost, lehkou hlavu, zdraví i ty veselé endorfiny. A nezapomeň, že když vytrváš běhat celou dobu v kurzu, tak tě na jeho konci čeká multilíčidlo Lip & Cheek od Dermacol jako dárek.

Buď zdravá a těšíme se společný čas v rytmu běhu.

Za Jdu běhat, Trenéři plus Helča a Míša

PS: Vánoční svátky bez tréninků jsou 22.12. - 3.1. Běžíme jak 21.12., tak 4.1.Další příspěvky