7 důvodů proč běhat na podzim

23. 07. 2018 – Běžecké rady & tipy

Právě teď přichází to “zítra” na které naše běžecké pokusy neustále odkládáme. Konec výmluv, zjisti, proč začít běhat na podzim, je to správné rozhodnutí.

Jelikož blížící se podzim hraje běhu do karet, řekneme si, co konkrétně běh přináší do života a co na tom podzimním běhání vlastně běžci vidí. A proč si vlastně říkat důvody? Protože hlava je potřebuje. Potřebujeme udělat pevné rozhodnutí. Pak potřebujeme mít jednoduchý systém, který budeme dodržovat. Pak se z toho má šanci stát životní návyk. Z toho vychází i filozofie 10týdenních běžeckých kurzů Jdu běhat.

Pojďme tedy dát hlavě několik pádných důvodů:

  1. Příjemné běžecké počasí. Konec léta a blížící se podzim nabízí přívětivé venkovní teploty. A běhat se dá i v dešti, se správným oblečením není ani déšť žádná tragédie.
  2. Klidnější místa na běhání. Lidé se po létě z parků stahují, touto dobou mají běžci parky sami pro sebe, což je příjemné obzvlášť pro začínající běžkyně.
  3. Uvolněné endorfiny způsobují dobrou náladu. Čímž skvěle fungují na podzimní splíny.
  4. Běhání ulevuje od stresu. Pohyb venku je ideálním odreagováním před nebo po práci. A jako bonus je mozek schopný dělat správná rozhodnutí rychleji. Návrat po létě tak bude snazší.
  5. Kila jdou dolů. Aneb příprava na příští plavkovou sezónu začíná právě teď. Běh zlepšuje metabolismus. Po běhu spaluješ energii až 4x rychleji. Navíc si s pravidelným běháním přirozeně přizpůsobíš i zdravější jídelníček. Málokdo vyběhne po náloži knedlo-vepřo-zelo.
  6. Klidný spánek. Pravidelné běhání pomáhá při problémech s nespavostí.
  7. Lepší kvalita života. Už po několika týdnech běhání je cítit rozdíl, zvyšuje se fyzická výdrž, odolnost a posílená imunita. Běh je skvělá prevence zimních nachlazení.

Ideální čas začít je právě teď. Představ si sama sebe za rok touhle dobou. Má hrát běh ve Tvém životě roli? Není na co čekat, vyběhni a brzy zjistíš, jak skvělé rozhodnutí jsi udělala.

Dávku motivace a “pojistky“, jak nespadnout rychle zpět do zajetého stereotypu, se Ti snažíme přidávat už pátým rokem na běžeckých kurzech, které motivují začínající i pokročilé běžkyně pravidelnými tréninky, radami a vedením zkušených trenérů. Příjemná zázemí na převlékání, parta stejně naladěných holek... tak funguje Jdu běhat – osvěžující běžecké kurzy pro ženy v Praze a Brně.

S Jdu běhat můžeš absolvovat 10týdenní kurzy pro začátečnice „První běžecké kroky“ a “Nauč se uběhnout 5 km“, nebo i pokročilé kurzy na 10 km nebo půlmaraton. Vyber si kurz svého srdce a už za deset týdnů poznáš, že výše zmíněné důvody opravdu stojí za to.

Zažij letos BĚŽný podzim jinakDalší příspěvky